Kontakt

Martin Stránský
Dragounská 19
350 02 CHEB
Mobil: +420 602 945 844
Tel./Fax: +420 354 435 261
E-mail: topena@seznam.cz
Skype: stransky.martin

Naši partneři

RI Okna - náš partner

Solární kolektory

Solární kolektory Solární kolektory Solární kolektory Solární kolektory

Sluneční energií vytápíme, ohříváme teplou užitkovou vodu v rodinných domcích, či jiných objektech, chatách, ale i v bazénech, kde dosahujeme úspory energie 50-75%.

  • Zajišťujeme dodávky a montáže solárních systémů, zejména na ohřev teplé užitkové vody a také na podporu vytápění a vyhřívání bazénu.
  • Návrhy solárních systémů.
  • Pomoc při vyřízení státních dotací.
  • Funkční systém solárního ohřevu, Vám můžeme předvést v objektu na naší adrese.

Jak to funguje?

Sluneční kolektor pracuje na principu skleníkového efektu. Teplo se zachytává pod skleněným krytem v absorbéru, který se ohřívá a odevzdává teplo teplonosnému médiu. Některé kolektory bývají pokryty tzv. selektivním nátěrem, který zvyšuje absorbci tepla v kolektoru (snižuje úniky) a také je trvanlivější než běžná černá barva. Absorbéry jsou obyčejně vyráběny z mědi anebo hliníku. Jako izolace se většinou používá skleněná vata nebo různé formy PU, ale i vakuum. Rám absorbéru nebo celá vana je z hliníku, plastu nebo železa.

Zpracování cenové nabídky

Na všechny naše činnosti vám bezplatně zpracujeme podrobnou věcnou a cenovou nabídku, kde jsou jednotlivě všechny položky vyspecifikovány. Cenu námi předloženou garantujeme, tedy nenavyšujeme.

Vyúčtování za služby

Všechen použitý materiál a zařízení je účtováno dle platné legislativy, se zvýhodněnou DPH pro bytovou výstavbu.